Nauczenie się latania może być trudne na początku, ale zdecydowanie warto! Po pierwszych lotach z instruktorem zauważysz, że z każdą kolejną godziną latania Twój mózg zapamiętuje kolejne sekwencje ruchów i coraz lepiej radzisz sobie w powietrzu. Jedną z podstawowych rzeczy, jakich muszą nauczyć się kursanci szkolenia PPL(H) jest unoszenie się nisko nad ziemią, czyli tzw. zawis śmigłowcem. Po jego opanowaniu dalsza nauka staje się zdecydowanie łatwiejsza! Po pewnym czasie latanie staje się wręcz instynktowne, a kontrola nad maszyną przychodzi z łatwością.

Na czym polega pilotaż śmigłowca?

Sterowanie śmigłowcem wymaga precyzji i skupienia. W pilotażu helikoptera podstawą są małe i powolne ruchy. Całość sprowadza się do wyczucia, jak w danej chwili połączyć ze sobą sterowanie drążkiem, dźwignią i pedałami. Należy kontrolować wszystkie trzy elementy sterujące równocześnie. Podczas szkolenia będziesz stopniowo opanowywał wszystkie te manewry. Warto pamiętać, że kluczem do sukcesu jest regularna praktyka i świadomość własnych możliwości.

Lot zapoznawczy przed rozpoczęciem szkolenia PPL(H).

Dobrym pomysłem przed rozpoczęciem szkolenia jest również odbycie lotu zapoznawczego, który pozwoli nam na sprawdzianie swoich predyspozycji. Podczas lotu próbnego instruktor zapozna Cię z wykonywaniem podstawowych manewrów takich jak: lot po prostej, zmiana wysokości i zakręty. Na własnej skórze przekonasz się jak wygląda sterowanie śmigłowcem — nie tylko pod względem wspaniałych wrażeń i możliwości podziwiania niesamowitych widoków, ale też pod kątem samej obsługi. Poza tym instruktor opowie również o tym jak wygląda szkolenie do uzyskania licencji pilota śmigłowcowego turystycznego PPL(H) oraz odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Dzięki licencji pilota w przyszłości możesz zrealizować np. lot śmigłowcem nad Tatrami, a koszt wynajęcia helikoptera pokryją podróżujący. Twoją rolą będzie zapewnienie im niezapomnianych wrażeń.