O firmie

LATANIE TO NASZA WSPÓLNA PASJA

Połączyło nas zamiłowanie do lotnictwa. Helinat to spełnienie marzeń i sposób na życie. Kochamy to co robimy, a praca sprawia nam ogromną przyjemność. Naszym celem jest, aby latanie stało się również Twoją pasją i było dla Ciebie niezapomnianą przygodą pełną pozytywnych uniesień.

Helinat to nowoczesny ośrodek szkoleniowy, który powstał z pasji do latania. Gwarancją wysokiej jakości i profesjonalizmu jest nowoczesny sprzęt, jak również doświadczenie naszych instruktorów i wykładowców. Ośrodek zlokalizowany jest na lotnisku Warszawa – Babice (EPBC). Na mocy nadanego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego numeru DTO-54 prowadzimy profesjonalne szkolenia lotnicze w zakresie licencji pilota śmigłowcowego turystycznego PPL(H) oraz uprawnień do wykonywania lotów nocnych i na typ śmigłowca Robinson R44. U nas znajdziesz elastyczne terminy dostosowane do Twoich potrzeb. Oprócz szkoleń stacjonarnych, dysponujemy nowoczesną platformą e-learningową do prowadzenia zajęć teoretycznych. Ponadto posiadamy jedyny w swoim rodzaju kurs ICAO English, zawierający nie tylko część teoretyczną, ale również ciekawe kursy praktyczne pozwalające na wykorzystanie umiejętności w locie z instruktorem. Szkolenia to nie jedyny obszar naszej działalności, dodatkowo oferujemy usługę powietrznej taksówki, loty widokowe oraz wynajem śmigłowca na specjalne okazje. Zapewniamy profesjonalizm i najwyższą jakość świadczonych usług. Jeśli marzysz o lataniu, dołącz do nas!

Nasi instruktorzy to wykwalifikowana kadra, dodatkowo czołowi zawodnicy sportowi posiadający na swoim koncie wiele osiągnięć na zawodach międzynarodowych.

SPORT ŚMIGŁOWCOWY

Śmigłowcowe Mistrzostwa Świata organizowane są pod patronatem Międzynarodowej Federacji Lotniczej (FAI). Sport śmigłowcowy nie jest obecnie sportem olimpijskim, dlatego też Mistrzostwa Świata FAI są najwyższym szczeblem współzawodnictwa w tym sporcie. Zawodnicy startują na mistrzostwach na różnych typach śmigłowców, najczęściej są to Mi-2 oraz Robinson R44. Podczas zawodów załoga śmigłowca składa się z dwóch osób, pilot śmigłowca i operator-obserwator.

Bartosz Kończalski to młody reprezentant Śmigłowcowej Kadry Narodowej. Zawodowa licencja pilota okazała się przepustką do fantastycznego sportu, który wymaga wiedzy, doświadczenia, precyzji i umiejętności pracy w duecie. Bartek śmiga na zawodach krajowych i zagranicznych z wieloma sukcesami na koncie. Został Mistrzem Świata Juniorów w lipcu 2018 i zajął VIII miejsce w klasyfikacji ogólnej Mistrzostw Świata na Białorusi. Zdobył I miejsce w klasyfikacji Juniorów na 53 i 54 Otwartych Śmigłowcowych Mistrzostwach Rosji, IV miejsce w Slalomie w klasie General podczas 2 rundy Pucharu Świata w Wielkiej Brytanii, III miejsce na Mistrzostwach Polski w Zielonej Górze. Bycie członkiem jednej wielkiej HeliFamily - jak mówią o sobie miłośnicy sportów śmigłowcowych - to fantastyczna zabawa, kontakt z niesamowitymi ludźmi i przepustka do kariery pilota z najwyższej półki. Do tego właśnie dąży Bartosz Kończalski, który doskonale godzi sport śmigłowcowy z pracą pilota i instruktora.

Image