Szkolenia dla pilotów

Szkolenie od podstaw: przygotuj się z nami do uzyskania licencji pilota turystycznego

Jeżeli latanie od zawsze było Twoim marzeniem, z pewnością zainteresuje Cię nasza oferta. Helinat to nowoczesny ośrodek szkoleniowy, w którym nabędziesz umiejętności niezbędnych do uzyskania licencji pilota turystycznego PPL(H). Szkolenie obejmuje zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną. Długość trwania kursu uzależniona jest od zaangażowania kursanta oraz warunków pogodowych. Latanie własnym śmigłowcem to doskonała forma spędzania wolnego czasu, a dodatkowo maszyna sprawdza się również jako środek transportu w przypadku ważnych spotkań biznesowych.

 

Dlaczego warto wybrać nasze szkolenie, jeśli chcesz uzyskać licencję PPL(H)?

Kadra ośrodka szkoleniowego Helinat składa się z doświadczonych instruktorów, którzy są pasjonatami latania, a dodatkowo czołowymi zawodnikami sportowymi posiadającymi na swoim koncie wiele osiągnięć. To właśnie dzięki nim, a także nowoczesnym technologiom, jakie wykorzystujemy, nasze szkolenia charakteryzuje wysoka jakość. Nie bez znaczenia jest również lokalizacja na terenie lotniska Warszawa-Babice, gdzie mamy doskonałe warunki do prowadzenia lotów. Cechuje nas elastyczne podejście do Klienta — dajemy m.in. możliwość przejścia kursu w trybie indywidualnym oraz rozłożenia na raty płatności za część praktyczną. Jeżeli chcesz zostać pilotem turystycznym i zdobyć licencję PPL(H) uprawniającą do sterowania śmigłowcem, zapisz się na nasze szkolenie!

Zapewniamy dokładne sprawdzanie predyspozycji wobec przyszłych pilotów. Chcesz zacząć swoją przygodę z lataniem? Dołącz do nas i już dziś zapisz się na lot próbny!

Prowadzimy następujące szkolenia oraz kursy dla pilotów:

Szkolenie do uzyskania licencji pilota śmigłowcowego turystycznego PPL(H)

Jest to pierwsza i najważniejsza licencja jaką uzyskasz w życiu. Razem z nami zbudujesz dobre nawyki pilotażowe oraz trwały fundament wiedzy lotniczej. Licencja pilota turystycznego PPL(H) pozwoli Ci na wykonywanie samodzielnych lotów niekomercyjnych na śmigłowcach. Jest również podstawą do rozpoczęcia szkolenia do licencji zawodowej CPL(H). Pilotowanie śmigłowca to wyjątkowa i bardzo pożądana współcześnie umiejętność, która z pewnością urozmaici i ułatwi Twoje życie. Śmigłowiec to najdoskonalszy istniejący środek transportu. Pozwoli Ci na szybkie przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Możesz nim wylądować praktycznie wszędzie, nie potrzebujesz długiego pasa czy lotniska jak w przypadku samolotów.

Do rozpoczęcia szkolenia musisz mieć ukończone 16 lat i posiadać ważne orzeczenie lotniczo-lekarskie klasy II. Pierwszym krokiem do uzyskania licencji PPL(H) jest odbycie szkolenia teoretycznego. U nas znajdziesz ofertę kursów stacjonarnych jak również zdalnych za pomocą platformy internetowej. Posiadamy elastyczne terminy, a do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, aby proces szkolenia był możliwie najefektywniejszy. Zgodnie z przepisami PART FCL, minimalna liczba godzin, które obejmuje szkolenie praktycznego 45 godzin lotu. Teoria obejmuje 100 godzin wykładów, a w jej skład wchodzą następujące przedmioty:

 • Prawo lotnicze
 • Człowiek – możliwości i ograniczenia
 • Meteorologia
 • Łączność
 • Zasady lotu
 • Procedury operacyjne
 • Wykonanie i planowanie lotu
 • Ogólna wiedza o statku powietrznym
 • Nawigacja

Lista lekarzy orzeczników uprawnionych do wykonywania badań lotniczo-lekarskich i wydawania orzeczeń w zakresie wymagań zdrowotnych:

 https://www.ulc.gov.pl/pl/personel-lotniczy/medycyna-lotnicza/lekarze-orzecznicy

Szkolenie na uprawnienie do wykonywania lotów nocnych.

Pozwoli Ci na wykonywanie lotów śmigłowcem o każdej porze dnia i nocy. Uprawnienie to szczególnie przyda Ci się jesienno-zimową porą, gdy dzień staje się krótszy. Za sprawą tego szkolenia nie tylko zdobędziesz nową umiejętność lotów po zachodzie słońca, ale również rozwiniesz posiadane już zdolności pilotażowe.

Uprawnienie to przeznaczone jest dla osób posiadających już licencję pilota śmigłowcowego turystycznego PPL(H). Jest ono przydatne na dalszym etapie szkolenia do licencji zawodowej.

Zgodnie z przepisami PART FCL, aby korzystać z uprawnień wynikających z licencji PPL na śmigłowce w warunkach VFR w nocy, kandydat:

 • musi wykonać, po wydaniu licencji, co najmniej 100 godzin czasu lotu w charakterze pilota śmigłowca, w tym co najmniej 60 godzin w charak­terze pilota dowódcy i 20 godzin lotów nawigacyjnych;
 • musi ukończyć szkolenie w DTO lub ATO. Szkolenie musi zostać ukończone w ciągu sześciu miesięcy i musi obejmować:
  • 5 godzin wykładów z wiedzy teoretycznej;
  • 10 godzin czasu szkolenia według wskazań przyrządów z instruk­torem na śmigłowcach; oraz
  • 5 godzin czasu lotu w nocy, w tym co najmniej 3 godziny szkolenia z instruktorem, z czego co najmniej 1 godzinę lotu nawigacyjnego i 5 samodzielnych kręgów w nocy. Każdy krąg powinien obejmować start i lądowanie.

Szkolenie na uprawnienie na typ śmigłowca R44

Pozwala na wykonywanie lotów na Robinsonie R44. Przeznaczone dla osób posiadających licencję pilota śmigłowcowego z uprawnieniem na inny typ śmigłowca.

Robinson R44 to uniwersalny, łatwy w obsłudze i utrzymaniu śmigłowiec. Idealnie sprawdzi się do celów szkoleniowych, lotów turystycznych i biznesowych. Jest funkcjonalny, a przede wszystkim posiada niski koszt eksploatacji, co czyni go bardziej dostępnym dla przeciętnego człowieka.

Charakteryzuje go stabilność i doskonała widoczność we wszystkich kierunkach. R44 mieści na pokładzie 4 osoby (pilota i 3 pasażerów), a dodatkowo pod każdym fotelem znajdzie się miejsce na bagaż podręczny. Wszystkie te czynniki wpływają na to, że od wielu lat Robinson R44 jest najlepiej sprzedającym się śmigłowcem na świecie.

Szkolenie obejmuję 8 godzin szkolenia teoretycznego i 5 godzin szkolenia praktycznego.

Kurs języka angielskiego ICAO

Przygotowujemy pilotów do egzaminów potwierdzających biegłość języka angielskiego zgodnie z wymogami ICAO. Angielski lotniczy to wyjątkowy język, którym posługują się piloci oraz kontrolerzy ruchu lotniczego. Są to odpowiednio dobrane słowa, wyrażenia oraz skróty, które razem tworzą specyficzną frazeologie lotniczą. Jest ona niezbędna w dynamicznie zmieniającym się środowisku przestrzeni powietrznej, ponieważ ujednolica, wprowadza zwięzłą oraz klarowną formę wypowiedzi. Razem z nami z łatwością opanujesz oraz poznasz tajniki lotniczego żargonu. Kurs skierowany jest zarówno dla kandydatów, początkujących jak i zawodowych pilotów. Jeżeli myślisz o lataniu poza granicami kraju musisz posiadać wpis do licencji potwierdzający znajomość języka, przynajmniej na poziomie operacyjnym ICAO 4.  Plan nauki dostosowujemy do potrzeb i umiejętności klienta. Prowadzimy zajęcia indywidualne oraz grupowe. Nasz kurs składa się z części teoretycznej, podczas której nauczymy Cię obowiązującej frazeologii oraz płynnej komunikacji w powietrzu zarówno w sytuacjach rutynowych jak i niestandardowych. Niesamowitym dodatkiem jest praktyczny element szkolenia, który pozwoli Ci na wykorzystanie nabytych umiejętności w locie z instruktorem w realnych sytuacjach.

Robinson R44

OPIS EGZAMINU:

Egzamin z języka angielskiego w Krajowym Systemie Egzaminów Językowych składa się z dwóch części: LISTENING i SPEAKING.

Część LISTENING ma na celu sprawdzenie rozumienia ze słuchu. Składa się ona z nagrań nawiązujących tematyką do typowych sytuacji mających miejsce w pracy pilota i kontrolera ruchu lotniczego, w tym w szczególności do informacji przekazywanych podczas sytuacji rutynowych i nierutynowych oraz informacji przekazywanych w komunikatach ATIS.

Część SPEAKING ma na celu ocenę poziomu biegłości językowej zdającego z uwzględnieniem 6 kryteriów: wymowa, struktury, słownictwo, płynność wypowiedzi, rozumienie oraz interakcja.

Ocena końcowa z całego egzaminu stanowi najniższy poziom uzyskany w jednej z dwóch (LISTENING lub SPEAKING) części egzaminu.

Wynik egzaminu udostępniany jest zdającemu po jego zakończeniu.

Uzyskanie pozytywnego wyniku skutkuje uzyskaniem wpisu w licencji.

Więcej informacji na temat egzaminu znajdziesz pod linkiem:

https://www.ulc.gov.pl/pl/personel-lotniczy/komisja-egzaminacyjna/egzaminy-z-j-angielskiego/3742-krajowy-system-egzaminow-jezykowych-ksej

CENNIK SZKOLEŃ LOTNICZYCH

SZKOLENIE TEORETYCZNE STACJONARNE GRUPOWE PPL(H)3300zł
SZKOLENIE TEORETYCZNE NOCKA750zł
SZKOLENIE TEORETYCZNE TYPE RATING R441000zł
SZKOLENIE PRAKTYCZNE R442350zł/1h
KURS ICAO ENGLISH1200zł
KURS ICAO ENGLISH + KOMUNIKACJA W PRAKTYCE PODCZAS LOTU2350zł

Podane ceny są cenami netto.

Niniejszy cennik ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego. Zastrzegamy sobie prawo zmiany podanych cen.

Czytaj więcej

Kurs pilota śmigłowca

Jesteśmy specjalistami mogącymi poszczycić się ogromnym doświadczeniem w pilotowaniu śmigłowców. Organizujemy kursy na pilotów, dzięki którym uzyskasz licencję śmigłowcową. Podczas trwania szkolenia nauczysz się obsługi całego systemu sterowania, ale również poznasz najważniejsze manewry ułatwiające płynne i bezpieczne latanie. Z nami zdobędziesz umiejętności niezbędne do kontynuowania nauki na zawodowego pilota.

Licencja pilota PPL

Ukończenie kursu pilota śmigłowcowego PPL (H) pozwoli Ci na wykonywanie samodzielnych lotów niekomercyjnych na śmigłowcach. Szkolenie PPL odbywa się zarówno w formie wykładów, jak i zajęć praktycznych, dzięki czemu łatwiej przyswoisz cenną wiedzę, w trakcie którego odbędziesz swój pierwszy lot pod okiem instruktora. Licencja śmigłowcowa PPL (H) jest więc dokumentem, który powinien posiadać każdy, kto marzy o pilotowaniu śmigłowca lub rozpoczęciu kariery jako zawodowy pilot. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej oferty — jeśli chcesz wziąć udział w szkoleniu, zapisz się na zajęcia już dziś!

Napisz

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Odwiedź nas

Lotnisko Warszawa-Babice