Szkolenie na uprawnienie do wykonywania lotów nocnych
Szkolenie na uprawnienie do wykonywania lotów nocnych
Szkolenie na uprawnienie do wykonywania lotów nocnych.
Z nami nauczysz się latać w dzień i w nocy! Podstawowa licencja PPL(H) uprawnia do sterowania helikopterem wyłącznie od wschodu do zachodu słońca. Do latania nocą niezbędne jest dodatkowe uprawnienie VFR-noc. Lot w nocy to taki, który odbywa się od 30 minut po zachodzie słońca do 30 minut przed wschodem. Szczególnie uprawnienie to przyda Ci się jesienno-zimową porą, gdy dzień staje się krótszy. Za sprawą tego szkolenia nie tylko zdobędziesz nową umiejętność lotów po zachodzie słońca, ale również rozwiniesz posiadane już zdolności pilotażowe. To także niemałe wyzwanie. Ograniczona widoczność i specyficzne warunki panujące nocą sprawiają, że nawigacja staje się trudniejsza niż za dnia. Uprawnienie to przeznaczone jest dla osób posiadających już licencję pilota śmigłowcowego turystycznego PPL(H). Jest ono również przydatne na dalszym etapie szkolenia do licencji zawodowej.
Szkolenie
Jak wygląda szkolenie ?
Teoria
Teoria obejmuje 5 godzin wykładów. Dowiesz się na nich między innymi o:
- Minimalnych warunkach VMC w nocy.
- Zasadach dotyczących kontrolowania przestrzeni powietrznej w nocy oraz dostępnym wyposażeniu.
- Zasadach dotyczących nawierzchni lotniska, drogi startowej, miejsca lądowania i oświetlenia przeszkód.
- Światłach nawigacyjnych statku powietrznego i zasadach unikania kolizji.
- Fizjologicznych aspektach widzenia i orientacji w nocy.
- Systemach przyrządów pokładowych.
- Praktycznych zasadach nawigacji.
- Zasadach radionawigacji.
Praktyka
Podczas szkolenia instruktor skupia się na umiejętności nawigowania w warunkach nocnych. Dzięki temu kursant ma okazję nauczyć się startu oraz lądowania przy ograniczonej widoczności. Dodatkowo dowiaduję się jak przygotować śmigłowiec do lotów nocnych oraz jak zadbać o procedury, które często są nieco inne, aniżeli w przypadku lotów dziennych. Praktyka obejmuje 10 godzin czasu szkolenia według wskazań przyrządów z instruktorem na śmigłowcach oraz 5 godzin czasu lotu w nocy. Uczeń-pilot wykonuje co najmniej godzinę lotu nawigacyjnego z instruktorem oraz 5 samodzielnych kręgów. Każdy krąg powinien obejmować start i lądowanie. Po ukończeniu obu części szkolenia, pilot otrzymuje wpis do licencji, który uprawnia go do wykonywania lotów nocnych.
Wymagania
Jakie musisz spełnić wymagania
Posiadanie ważnej licencji PPL(H)
Posiadanie ważnego orzeczenie lotniczo-lekarskie klasy II.
Posiadanie co najmniej 100 godzin czasu lotu w charakterze pilota śmigłowca, w tym co najmniej 60 godzin w charakterze pilota dowódcy i 20 godzin lotów nawigacyjnych.
Szkolenie musi zostać ukończone w ciągu sześciu miesięcy.
cennik
Cennik szkoleń
Podane ceny są cenami netto, do których należy doliczyć 23% podatku VAT. Niniejszy cennik ma charakter informacyjny. Zastrzegamy sobie prawo zmiany podanych cen.
Koszt jednostkowy szkolenia praktycznego
2400 zł
Kontakt